Uzman Psikolog Nilüfer Demirhan

İstanbul’da Uzman Psikolog

Uzman Psikolog Nilüfer Demirhan 2009 yılından bu yana yetişkin ve ergen bireylere terapi hizmeti vermektedir.

Psikoloji alanında lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi ve İtalya Torino Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji alanında uzmanlığını da yine Uludağ Üniversitesi’nde yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca İstanbul’da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Balıklı Rum Hastanesi’nin psikiyatri servislerinde (yatılı ve ayaktan) klinik psikoloji alanında; İtalya’da UISP (Unione Italiana Sport Piomente) adlı merkezde gelişim psikolojisi alanında; TOFAŞ’ın insan kaynakları bölümünde örgüt psikolojisi alanında gönüllü stajlar yapmıştır.

Yüksek lisans eğitimi kapsamında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde ve Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü’nde 1 yıl boyunca zorunlu staj yapmıştır.

2009 yılından bu yana çeşitli sağlık kurumlarında psikolog olarak çalışmıştır. Şu anda kurucusu olduğu Kendilik Psikolojisi Enstitüsü’nde yetişkin ve ergenler ile psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir. Kişilik bozuklukları ve kaygı bozukluklarına yönelik terapiler özel ilgi alanları arasındadır. Travmatik yaşam olaylarına (cinsel/fiziksel taciz, şiddet, saldırı, kaza vb.) maruz kalan danışanlar ile çalışırken EMDR terapi yöntemi kullanmaktadır.